kredyt-bank-logoKorzenie banku Kredyt Bank sięgają już czasów 1990 roku, czyli tuż po obaleniu komunizmu, kiedy w naszym kraju pojawiły się nowe perspektywy do działania.

Został założony jako prywatny bank przez przedsiębiorcę Stanisława Pacuka, który w ciągu 13 lat od założenia działalności, skonsolidował 10 mniejszych banków, które od tamtej pory działały pod marką Kredyt Bank. Już 4 od rozpoczęcia działalności, Kredyt Bank zadebiutował na GPW.

Przeniesienie Kredyt Banku do BZ WBK

13 lipca 2011 roku, została przeprowadzona fuzja, sprzedano 83% akcji Kredyt Bank grupie Banco Santander, właściciela między innymi BZ WBK. Od tamtej pory marka Kredyt Bank przestaje istnieć. Zostały zmienione wszystkie placówki, które z Kredyt Bank stały się od tamtej pory BZ WBK. Zmianie uległy także systemy transakcyjne, konta itd. Klienci Kredyt Banku stali się od tamtej pory klientami BZ WBK.

Specjaliści o fuzji Kredyt Bank

Wielu specjalistów marketingowych jest zdania, że przeniesienie nie było korzystne. W wielu przypadkach dywersyfikacja rynku jest korzystna. Klienci nie lubią zmian, a przez tę zmianę bank stracił wielu klientów, którzy zrezygnowali tylko dlatego, że nie mogli podjąć decyzji czy zostają w Kredyt Banku czy nie.

Korzyści przeniesienia Kredyt

Bank BZ WBK podaje wiele korzyści wynikających z przeniesienia Kredyt Bank do BZ WBK
Między innymi:

  • – obsługa około 1000 placówek
  • – 1400 bankomatów BZ WBK
  • – dostęp do nowoczesnych produktów Banku Zachodniego WBK w całej sieci placówek
  • – zróżnicowana oferta kont bankowych

Więcej informacji o korzyściach można znaleźć na przykład tutaj:

http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/informacje-dla-klientow-dawnego-kredyt-banku/informacje-dla-klientow-dawnego-kredyt-banku.html

Podsumowując

Wielu może mieć sentyment to marki Kredyt Bank, jednak jeśli dana marka jest sprzedawana, to znaczy że albo nie radziła sobie na rynku, albo że znacznie lepsza marka jest w stanie ją zastąpić. W tym przypadku warto dać szansę BZ WBK, gdyż jest to znany bank, posiadający ogromną ofertę zarówno dla klienta osobistego, jak i dla klienta biznesowego.

Jeśli zasady panujące w BZ WBK nie będą nam odpowiadały, zawsze możemy przejść do innego banku.

Powodzenia!